Uradna stran BZS DP Mešani pari 2021/22 Bowling Event - DP Mešani pari 2021/22 2021-10-02 2021-10-02 Bowling sport competition - DP Mešani pari 2021/22

1., 2. 3. - 4. uvrščeni pari prejmejo en pokal in dve medalji.

Prize fund: fixed

Prize tax: No

PREVIDNOSTNI UKREPI
Vse nastopajoče naprošamo, da izpolnjujejo PCT pogoj (preverjanje opravi sodnik pred vstopom v center) in upoštevajo ostale previdnostne ukrepe glede korona virusa.
Na tekmovanju še posebej ni dovoljeno rokovanje, dajanje »petk«. Upoštevajte navedeno glede premikanja po končani igri. Upoštevajte kolikor se da varnostno razdaljo.

NAZIV DRŽAVNO PRVENSTVO – MEŠANI PARI (DP-MP)

E-pošta [email protected]

Plačilo Plačilo po prejetem računu, ki ga bo BZS izstavila na podlagi odigranih kvalifikacij.

Splošna pravila
• Na državnem prvenstvu mešanih parov (DP-MP) lahko nastopijo vsi registrirani slovenski klubi.
• Vsak klub ima lahko več parov / ekip.
• Mešano dvojico sestavlja en registriran igralec in ena registrirana igralka istega kluba.
• Pravico nastopa imajo igralci / igralke registrirani-e kot člani (A) ali mladinci (M).
• V tekmovanju ni rezerv.
• Vrstni red prijavljenih igralcev v ekipi velja za dnevni nastop.
• Veljajo tekmovalna pravila igranja WTBF in ETBF, ter Splošna pravila igranja BZS.
• Tekmovalna oprema: enotna klubska dresa para (dress code), jeans, trenerke in hišni čevlji niso dovoljeni.
• Postopek doping kontrole: SLOADO se po lastni presoji ali na poziv organizatorja lahko odloči za kontrolo dopinga.

Cleaner:

Oljenje stez in ogrevanje • Oljenje stez pred kvalifikacijami in pred polfinalom. • Oljni vzorec bo objavljen v četrtek, 30.9.2021 na spletni strani. • Ogrevanje 12 minut pred kvalifikacijami, 4 minute pred dvobojem v polfinalu in 2 minuti pred finalom. Pravilo razvrščanja Kvalifikacije • V soboto, 2.10.2021 • 6 iger na igralca/ko (ekipa 12 iger) • Razvrščanje v primeru enakega rezultata: boljša zadnja igra para, boljša predzadnja igra para… Polfinale in Finale • Takoj po kvalifikacijah. V polfinale se uvrstijo prvi 4 pari. Dvoboji na eno igro: 1-4, 2-3, zmagovalca igrata za prvo mesto, poraženca osvojita tretje mesto. 1 igra na igralca/ko (par 2 igri). • V primeru izenačenega rezultata para odigrata roll off. Vsak član para ima met na polno, zmaga par, ki ima višji skupni rezultat. Razvrščanje • od 5. mesta naprej po kvalifikacijah (6 iger na igralca/ko) • 1. – 4. mesto po polfinalu, 1., 2. 3. - 4. uvrščeni pari prejmejo en pokal in dve medalji. Žrebanje stez in premikanje Žrebanje stez 15 minut pred pričetkom termina Število športnikov na paru stez Največ 6igralcev-igralk / 3 pari. Premikanje po stezah Na neparni stezi v levo, na parni stezi v desno. LEVO: po zaletišču DESNO: med mizami Način premikanja Po vsaki odigrani igri. Število stez premikanja Za 2 stezi / 1 par. Kvalifikacije (BZS si pridržuje pravico, da v primeru nepričakovanega števila prijav, prilagodi kvalifikacijske termine!) Termin Dan Datum Ura Število parov Kvalifikacije sobota 2.10.2021 8:00 20 Predviden urnik polfinala in finala Polfinale predvidoma ob 13:00, finale predvidoma ob 13:30. Sojenje Sodili bodo sodniki z opravljenim ETBF izpitom.