Plačilo Plačilo po prejetem računu, ki ga bo BZS izstavila na podlagi odigranih kvalifikacij.

Prizes:

Razvrščanje
• od 5. mesta naprej po kvalifikacijah (6 iger na igralca/ko)
• 1. – 4. mesto po polfinalu, 1., 2. 3. - 4. uvrščeni igralci/ke prejmejo medalje.

Prize fund: fixed

Prize tax: No

Splošna pravila
• Na seniorskem državnem prvenstvu (DP-Se) lahko nastopijo vsi registrirani slovenski klubi.
• Pravico nastopa imajo igralci/ke ki so bili v sezoni 2020/21 registrirani kot člani/ce A in/ali seniorji/ke S in so na dan predvidene tekme 16.5.2021 dopolnili 50 let.
• Tekmuje se v dveh starostnih skupinah do 65 let in nad 65 let, na dan 16.5.2021.
• Igralke in igralci, ki na dan tekme dopolnijo 65 let ali več, imajo za vsako dopolnjeno leto 1 točko bonusa na igro. Bonus velja skozi celotno tekmovanje.
• Če v posamezni starostni skupini ni prijavljenih vsaj 6 oseb, se starostni kategoriji združita, pravilo bonusa velja.
• Veljajo tekmovalna pravila igranja WTBF in ETBF, ter Splošna pravila igranja BZS.
• Tekmovalna oprema: enotni klubski dres (dress code), jeans, trenerke in hišni čevlji niso dovoljeni.
• Postopek doping kontrole: SLOADO se po lastni presoji ali na poziv organizatorja lahko odloči za kontrolo dopinga.

Oljenje stez in ogrevanje
• Oljenje stez pred kvalifikacijami in pred polfinalom.
• Oljni vzorec bo objavljen v četrtek, 13.5.2021 na spletni strani.
• Ogrevanje 8 minut pred kvalifikacijami, 4 minute pred dvobojem v polfinalu in 2 minuti pred finalom.

Pravilo razvrščanja
Kvalifikacije
• V nedeljo, 16.5.2021
• 6 iger na igralca/ko
• Razvrščanje v primeru enakega rezultata: boljša zadnja igra igralca/ke, boljša predzadnja igra igralca/ke…
Polfinale in Finale
• Takoj po kvalifikacijah. V polfinale se uvrstijo prvi 4 igralci/ke. Dvoboji na eno igro: 1-4, 2-3, zmagovalca/ke igrata za prvo mesto, poraženca/ki osvojita tretje mesto.
• V primeru izenačenega rezultata igralci/ke odigrata roll off. Vsak/a igralec/ka ima met na polno, zmaga tisti, ki ima višji skupni rezultat.