Plačilo Plačilo po prejetem računu, ki ga bo BZS izstavila na podlagi odigranih kvalifikacij.

Prizes:

Prize fund: fixed

Prize tax: Yes

Splošna pravila
• Na državnem prvenstvu ženskih četvork (DP-4Ž) lahko nastopijo vsi registrirani slovenski klubi.
• Vsak klub ima lahko več četvork / ekip.
• Ekipo sestavljajo štiri registrirane igralke istega kluba.
• Pravico nastopa imajo igralke registrirane kot članice (A) ali mladinke (M).
• Ekipa lahko prijavi tudi rezervno igralko.
• Menjava rezervne igralke je dovoljena v četrti igri. Zamenjana igralka ali rezerva igrata blok treh iger.
• Ena ekipa na paru stez. Ekipa pacerk največ 4 igralke na paru stez.
• Navodilo: ko tretja igralka ekipe prične z igranjem svojega prvega okvirja na levi stezi, prva igralka ekipe prične z igranjem drugega okvirja na desni stezi.
• Rezultat kvalifikacij šteje za Masters (v sezoni 2022/2023 za Masters šteje 6 najboljših rezultatov od 7 tekem (DP1, DP2, DP3, DP4, PP, DP-MP in DP-Ekipno Mešano), vse tekmovalke, ki želijo rezultat za Masters, ne uspejo pa sestaviti klubske ekipe, lahko igrajo kot pacerke! Nastop v 1. terminu!
• Vrstni red prijavljenih igralk v ekipi velja za nastop v kvalifikacijah, za polfinale in finale se le-ta lahko spremeni.
• Veljajo tekmovalna pravila igranja IBF in EBF, ter Splošna pravila igranja BZS.
• Tekmovalna oprema: enotni klubski dresi ekipe (dress code), jeans, trenerke in hišni čevlji niso dovoljeni.
• Postopek doping kontrole: SLOADO se po lastni presoji ali na poziv organizatorja lahko odloči za kontrolo dopinga.

Oljenje stez in ogrevanje
• Oljenje stez pred kvalifikacijami in pred polfinalom.
• Oljni vzorec bo objavljen v četrtek, 20.10.2022 na spletni strani.
• Ogrevanje 8 minut pred kvalifikacijami, 8 minut pred dvobojem v polfinalu in 8 minut pred finalom.

Pravilo razvrščanja
Kvalifikacije
• V nedeljo, 23.10.2022
• 6 iger na igralko (ekipa 24 iger)
• Razvrščanje v primeru enakega rezultata: boljša zadnja igra ekipe, boljša predzadnja igra ekipe…
Polfinale in Finale
• Takoj po kvalifikacijah. V polfinale se uvrstijo prve 4 ekipe. Dvoboji v baker formatu na dve dobljeni igri: 1-4, 2-3, zmagovalni ekipi igrata za prvo mesto, poraženi ekipi osvojita tretje mesto.
• V primeru izenačenega rezultata ekipi odigrata roll off. Vsaka članica ekipe ima met na polno, zmaga ekipa, ki ima višji skupni rezultat.
Razvrščanje
• od 5. mesta naprej po kvalifikacijah (24 iger na ekipo)
• 1. – 4. mesto po polfinalu, 1., 2. 3. - 4. uvrščene ekipe prejmejo en pokal in medalje za članice ekipe.

Žrebanje stez in premikanje
Žrebanje stez 15 minut pred pričetkom termina
Število športnikov na paru stez Največ ena ekipa na paru stez
Premikanje po stezah Ekipa začne z igranjem na levi stezi. Premikanje v desno za en par stez.
Način premikanja Po vsaki odigrani igri.
Število stez premikanja Za 2 stezi / 1 par.

Kvalifikacije (BZS si pridržuje pravico, da v primeru nepričakovanega števila prijav, prilagodi kvalifikacijske termine!)
Pogoj za izpeljavo tekme državnega prvenstva ženskih četvork je udeležba 6 ali več ekip. Če ni 6 ekip, nastop velja za Masters.